وبلاگ به عنوان يک رسانه فرهنگی(۴)

اگه يادتون باشه گفتم که...، همين پايينه، اگه يادتون رفته، بخونيدش!
ولی امروز:

دوستی خاله خرسه!


bear.gifحتما داستان معروف دوستی خاله خرسه رو شنيديد! حتما يادتونه که دوست بيچاره اش رو...!!
وبلاگ نويسی که به وبلاگ به عنوان يک رسانه فرهنگی نگاه می کنه و در وبلاگ نوشتن نيّت خيری هم داره، بايد خيلی مواظب باشه که به جای مگس، سر و صورت دوستش رو درب و داغون نکنه!
مثلا کسی که هدفش از وبلاگ نوشتن اينه که در راه حفظ دين و شريعت تلاشی کرده باشه و به عنوان يک ديندار، پديده جديد تکنولوژی اطلاعات( همون وبلاگ خودمون!) رو در راستای رسالت مقدسی که بر دوش داره، به خدمت گرفته باشه و ... از اين حرفا! بايد دقت کنه که هر حرفی رو به اسم دين به خورد مخاطب بد بختش نده!
اين وبلاگ نويس اگه خودش به اندازه کافی راجع به دين اطلاعات نداشته باشه، ممکنه خيالات و اوهام و احساس خودش رو به اسم دين توی وبلاگش قالب کنه! مثل همون کسی که يه قالب پنير رو رنگ می کنه و به جای هواپيما به ايران می فروشه( چون هيچ جای ديگه نمی خرند!!)
مشکل اين وبلاگ نويس، عقايد منحرف يا پست فطرتی يا نيتهای پليد و شيطانی و... نيست! مشکل اين وبلاگ نويس، کمبود اطلاعات، کمبود مطالعه، و يه کم اعتماد به نفس زياديه! که باعث ميشه ظرف يک شب، از يک جوون مذهبی خوب و مثبت، تا حد يه خاله خرسه مغز نخودی، جهش منفی پيدا کنه! کاری که داروين بيچاره رو هم توی زنجيره تکاملش انگشت به دهن می ذاره!!
پس اين جوون چه کنه؟
.
.
.
شما بگيد!


من هم يه پيشنهادهايی دارم...
ولی باشه دفعه بعد!
========================================================
شيرينی هم می دم بهتون!
از همه تون تشکر می کنم! خيلی لطف کرديد!
هر چند که به قول يکی از دوستام ، تولد من شيرينی دادن که نداره، هيچ! بايد سينی سينی خرما و کرور کرور روبان سياه پخش کرد!!
ولی کور خونده! شيرینی هم می دم بهتون!
دير و زود داره، ولی سوخت و سوز ...! شايد داشته باشه!!

ماه پر فيض و برکت رمضان هم که سر رسيد، ما رو هم دعا کنيد! جون هر کی که دوست داريد دعا کنيد! باشه...؟، باشه...؟، خيلی ممنون!!

/ 8 نظر / 38 بازدید
لولک

سلام.... خداوند بر درجات و زوجات شما بیفزاید!!!! و پولی هم به ما عنايت کند. آمين!!

زينب

متاسفانه همه ما فكر ميكنيم كه خودمون درست فكر ميكنيم .. و مي خوايم اين فكر رو به يكي ديگه هم انتقال بديم .. يكيش خود بنده!

عمه خانوم

يه سفر در پيش داريم يه سر تشريف بياريد اون ورا..برا ثبت نام ...

در اوج تنهایی

سلام ! در اوج تنهاییتون با خدا برای این حقیر هم دعا کنین . ممنون ...

منصوره

روزه هاتون قبول، تولدتون هم بازم مباركا باشه، هر روز متولد بشيد...

نام براي چي بذار گمنام باشم

انشاالله همه با هم بريم جمکران خدمت آقا

عاصي

عزيز جان! دوستي هر « خاله خرسه » اي ، ا نگيزه اش خير است0 امـان از دشمناني كه « گـــر گ » ا نـد و در لباس «‌ مـيـش » عمل كرده و هر گاه صـلاح باشد يـــــك خـــو ش ر قـصـي اي ميكنند ، كه نگو و نپرس 000!